Výměna odkazů

home : sitemap : kontakt

Hlavní nabídka Novinky a aktuality
[29.05.2009]
Pozice ve vyhledávačích
[08.12.2008]
Změny v kontrole zpětných odkazů
čtěte více ...

Webdoména s.r.o
Novákových 25/857,
Praha 8 Libeň


ICQ: 234-768-544
ICQ: 63-812-345
Skype: WebDomena.cz

Mobil: +420 775 383 885
          +420 608 068 555
Tel.:   +420 284 812 229

Email: info@internet-studio.cz

 

Jak fungují zpětné odkazy !!

backlinks
smileZpětné odkazy jsou odkazy, které odkazují na vaši stránku. V SEO se získávají většinou výměnou. V případě, že máte vysoce kvalitní obsah, budou lidé na váš web odkazovat sami. Ale je opravdu nutné mít velmi kvalitní obsah. Pokud nepatříte mezi špičku v daném oboru nebo nejste marketingový génius, pravděpodobně na vás nikdo jen tak neodkáže. Obzvláště to platí pro firemní stránky.

Ze začátku tak musíte s velkou pravděpodobností získat nějaké odkazy výměnou. Jak to funguje? Vy odkážete na stránku, ze které byste rádi získali zpětný odkaz. Pokud dotyčného (dotyčnou) zaujmete (nebo přesvědčíte), odkáže zpět na vás.

Co tím získáte? Tzv. rank, hodnocení, které používá většina vyhledávačů (Google má PageRank, Yahoo WebRank, Jyxo JyxoRank atd.). Rank je založen z velké míry na tom, kolik stránek na tu vaši odkazuje. V dalším textu se budeme věnovat převážně PageRanku (PR nebo GPR), případně přesněji Google Toolbar PageRanku.

Google přitom nerozlišuje (i když se již objevují opačné názory) mezi interními odkazy (v rámci vašeho webu) a externími odkazy (z jiných domén). Z toho vyplývá, že velké weby mají výhodu, a pokud mají vhodně vyřešenou strukturu stránek, budou mít vyšší PageRank než vaše stránky.

 


Hodnotnější stránky jsou umísťovány na lepší výsledné pozice ve vyhledávačích.
Umístění stránky ve vyhledávačích má vliv na návštěvnost webu.
U komerčních stránek je s návštěvností spojen následný obrat a zisk.

 

Clanky.eu